Pandemia to „przedłużony stresor”, z którym żyjemy na co dzień. Wykształciliśmy zatem nawyki i aktywności, które pozwalają zredukować napięcie, jakie nam towarzyszy. Obok pozytywnych, takich jak np. rozwijanie pasji, pojawiają się wśród nich też destruktywne, np. używanie substancji psychoaktywnych.
No Data Found
Badanie sondażowe przeprowadzone przez Research Collective w dniach 15-18 kwietnia, próba reprezentatywna, 15+, n= 1024
Staropolskie hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch” mogłoby się stać dewizą ludzi rozmiłowanych i w
joggingu, i w medytacji. W T#5 pisaliśmy, że wskutek pandemii priorytetem stało się jednak „zdrowe ciało”, czyli biologiczne uodpornienie.
Ale dobrostan psychiczny już na długo przed pandemią przestał być traktowany jako humor, który raz mamy dobry, a raz nienajlepszy. Został uznany za konstytutywny składnik życia o dobrej jakości. I z tego tytułu doczekał się rozwoju całej kategorii produktów i usług, których zadaniem jest dogodzenie naszej psychice lub wzmocnienie pożądanego nastroju. To m.in. usługi wsparcia psychoterapeutycznego czy legalne środki psychoaktywne. Stan naszej duszy coraz bardziej interesuje też władze publiczne, przykładem m.in. programy nakierowane na problem samotności.
Dbałość o nasz mental wellness staje się funkcjonalnością, która będzie coraz częściej dodawana do oferty rynkowej i społecznej jako czynnik zwiększający jej atrakcyjność.
Jana Kozietulskiego 8, lok. 8 01-571
+48 503 009 007
kontakt@r-collective.pl
NIP: 5252825470
KRS: 0000844937
© Research Collective 2020.
Z wykształcenia historyk filozofii, z natury nastawiona na dialog organizatorka. Od przeszło dwóch dekad związana z branżą badawczą, z powołania i z wyboru, zawsze po stronie operacyjnej. Przez wiele lat szefowa działów realizacji badań terenowych, najpierw w Ipsos, potem w Kantar Polska.
Dzięki otwartości na „nowe” i wrodzonemu optymizmowi, wspierała wiele trudnych procesów transformacji wewnętrznych, reorganizowała zespoły, łączyła i dzieliła struktury.
Posiadając bogate doświadczenie w realizacji projektów zawsze znajduje rozwiązanie problemów, często zanim się jeszcze pojawią, chętnie odpowiada na pytania, jak coś zrobić lepiej, szybciej, taniej.
Jej celem i ambicją jest tak organizować pracę, aby wspierać rozwój i kreatywność, a także stwarzać unikalne środowisko, w którym praca jest naturalną przyjemnością.
Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni Senior Client Director w Kantar Polska. Wcześniej prowadził zespoły badawcze w IQS i Pentorze, gdzie był autorem cyklicznego opracowania pt. „Raport piwny”.
Specjalizuje się w badaniach dotyczących strategii marki, innowacji i Customer Experience. Pracując na rzecz wielu podmiotów reprezentujących różne branże i sektory gospodarki pomaga markom tworzyć rzeczywistość, kreować potrzeby, odkrywać nowe przestrzenie i mierzyć się z wyzwaniami.
Socjolog, badacz jakościowy z bogatym warsztatem, skuteczny „otwieracz” respondentów, „wydobywca” insightów,. „katalizator” pomysłów.
Specjalizuje się w badaniach postaw, wizerunków marek, testów reklam
i konceptów, NPD oraz poznawania mechanizmów zakupowych.
Prowadząc projekty warsztatowe, etnograficzne, semiotyczne czy eksploracyjne przyczynia się do zmiany podejścia marketerów do własnej kategorii, marki, konsumenta, dostarczając nowych i ważnych informacji.
Doktor nauk społecznych, do 2020 brand planning director i senior consultant w Kantar Polska, wcześniej dyrektor strategii w agencji McCann i jeden z pionierów planowania strategicznego w polskiej reklamie.
Specjalizuje się w pozycjonowaniu i komunikacji marek, tak aby wpisywały się w trendy społeczne i kulturowe. Od 10 lat kieruje projektem „Trendozbiór”. Prowadzi warsztaty strategiczne i opracowuje metody pracy warsztatowej. Pracował dla największych marek polskich i międzynarodowych.
Współzałożyciel Szkoły Strategii Marki przy SAR, wykładał na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Collegium Civitas.
Opracowywał ekspertyzy dla instytucji publicznych, m.in. Instytutu Adama Mickiewicza i Urzędu m.st. Warszawa. Współautor Zasad komunikacji marki Polska przyjętych przez Radę Promocji Polski. Starał się też zmieniać rzeczywistość jako urzędnik państwowy (krótko).
Socjolog, jeden z założycieli Instytutu SMG/KRC Poland, wieloletni Client Service Director w Kantar Polska
Obszarem jego szczególnych zainteresowań pozostają badania strategii marki i komunikacji. Dzieki Pawła rekomendacjom w udało się poprawić komunikację wielu marek zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Współtworzył nowe metodologie badawcze w Kantar Polska w obszarach badań jakościowych (od projekcyjnych gier, aż po podejścia etnograficzne) oraz w zakresie podejść opartych na pomiarze niedeklaratywnym.
Bierze udział w dyskusjach na stanem branży badawczej w Polsce.
Chętnie włącza sie w dzialania pro publico bono. Liderował tworzeniu miejskiej przestrzeni aktwistycznej Państwomiasto, współdziałał przy tworzeniu kampanii profrekwencyjnych.
Jest współtwórcą Trendozbioru produktu firmy Kantar poświęconego analizie trendów i zachowań konsumenckich.